Malaga Kasztanki i Tiki Taki


Wawel Malaga
Malaga
Wawel Kasztanki
Kasztanki
Wawel Tiki Taki
Tiki-Taki

Jak powstały te produkty?

Malaga

A wszystko zaczęło się od… Malagi, której historia sięga końca lat 60. Pierwsze czekoladki z tej serii były formowane ręcznie, a nazwę zaczerpnięto, jak łatwo się domyślić, z Hiszpanii. Jednak nie od prowincji o tej samej nazwie, lecz od słodkiego wina. Malaga to idealne połączenie szlachetnej deserowej czekolady z półpłynnym kremowym nadzieniem, które kryje w sobie dojrzałe na słońcu rodzynki.

Kasztanki 

Kasztanki wkroczyły przebojem na „salony” w Polsce w latach 70. Szybko przypadły do gustu konsumentom. Są uwielbiane zarówno przez młodszych, jak i starszych. Delikatnie oblane deserową czekoladą, skrywają kakaowe nadzienie z dodatkiem chrupiących wafelków. Na przestrzeni lat ich receptura nie uległa żadnym zmianom. A skąd nazwa? Pochodzi ona od wyjątkowego kształtu czekoladki, bo choć forma Kasztanków przypomina muszlę, to niektórzy doszukują się w niej kasztanowego kształtu. Ciekawostką jest fakt, że forma Kasztanków została zastrzeżona i może być wykorzystywana jedynie przez firmę Wawel SA.

Tiki Taki

 

Trzecia z najbardziej znanego czekoladowego trio to czekoladka Tiki Taki. Nazwa czekoladki pochodzi od popularnej niegdyś zabawki – klik klaka. To właśnie dwie kuleczki zawieszone na sznurku, które wywoływały uśmiech na twarzach dzieci, stanowiły inspirację do powstania nazwy tego przysmaku. Tiki Taki wyprodukowano pierwszy raz na początku lat 70. Niebanalną nazwę i sympatyczne skojarzenie poparto fantazyjnym smakiem. Delikatne dwuwarstwowe nadzienie o smaku orzechów i kokosów otulono pyszną deserową czekoladą.